Akademik Çeviri Uzmanlık Gerektirir

Akademisyen olmak ham ve net bilgiye sahip olmaktır. Bir akademisyenin amacı yıllarını vererek kazandığı bilgileri insanlar ile paylaşmak ve bu bilgiler sayesinde insanlara katkı sağlamaktır. Bu noktada akademisyenler eğitim programları, kitaplar, konferanslar, paneller ve makaleler gibi imkânları kullanırlar. Her ne kadar çalıştıkları kurumdaki öğrencileri için emek verseler de dış dünyadaki her kişi için de bir şeyler yapmak isterler. Bu noktada makaleler gibi kaynaklar ile bilgilerini dışa aktarmaya çalışırlar. Bir makale yurt içindeki yayınlarda yer alabileceği gibi yurtdışındaki yayınlarda da yer alabilir. Lakin akademik bilgiler içeren bir belgenin yurtdışında yayınlanabilmesi için tam ve hatasız bir şekilde çevirisinin yapılması gerekmektedir. Bu nedenle BorDo Tercüme olarak yayınlanmaya hazır makalelerinizi uzman çevirmenlerimizin çalışmaları ve editörlerimizin kontrolleri ile akademik çeviri hizmetinden geçiriyoruz.

Akademik Çeviri Noktasında BorDo Tercüme’nin Avantajları

BorDo Tercüme olarak akademisyenler, kurumlar, eğitmenler ve uzmanlar için akademik çeviri hizmeti veriyoruz. Uzman çevirmenlerimiz ve çeviri dilinde ana dil sahibi olan editörlerimiz sayesinde fen bilimleri, inşaat, mimarlık, mühendislik, tıp, kimya, hukuk, sanat ve daha birçok alanda hizmetler sunuyoruz. Çevirileriniz tercüman kimliğine sahip tıp doktorları ve akademisyen kimliğine sahip çevirmenlerimiz eşliğinde yapılıyor. Profesyonel bir şekilde tamamlanan çeviriler daha sonra anadilde editörler tarafından kontrol edilerek hatasız bir şekilde tercümeleri tamamlanıyor. Dikkatli ve özel olarak yapılan tercüman seçimlerimiz sayesinde çevirilerinizin doğruluğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca BorDo Tercüme’nin size sağlayacağı diğer faydalar şu şekilde olacaktır;

• Profesyonel çevirmenler ile sorunsuz dil kullanımı,

• Hatasız, doğru ve hızlı çeviriler,

• Alanında uzmanlaşmış akademik kariyere sahip tercümanlar,

• Anadilde kontrol yapan editörler,

• Makalelerinizde dil sorunu olması durumunda geri dönen makaleleriniz tekrar ücretsiz olarak kontrol edilir.

Hangi Alanlarda Akademik Çeviri Yapmaktayız

Akademik çeviri konusunda sadece makale çevirisi değil birçok başka alanda da çeviri hizmeti vermekteyiz. Bu alanlar arasında; tıbbi makaleler ve olgu sunumları, bitirme tezleri ve raporlar, makale çevirileri, düzeltmeler, yeniden yazımlar gibi tercüme alanları bulunmaktadır. İlkelerimiz gereği çevirileriniz asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Doğru sonuç için tercih edebileceğiniz, en güvenilir kurum BorDo Tercüme olmalıdır.