Arapça Çeviri

Son yıllarda Türkiye’de talebin en çok arttığı dillerden biri Arapça’dır. Son birkaç yılda Körfez ülkeleri başta olmakla birlikte Arap ülkeleriyle daha da gelişen siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkiler Arapça’ya olan talebin artmasının en önemli unsurlarından biridir. Çok sayıda Türk firması , inşaat sektörü başta olmakla birlikte Arap ülkelerinde çok sayıda alanda faaliyet göstermektedir. Aynı şekilde Arap turistlerin Türkiye’ye yoğun ilgi göstermesi, çok sayıda Arap sermayedarın ülkemizde yatırım yapması da önemli bir etkendir. Tüm bunların yanı sıra iç savaş dolayısıyla ülkelerini terk etmek zorunda kalan 3 milyon Suriyeli’nin ülkemizde barınması ve onlara yönelik kayıt işlemleri gibi çok sayıda faaliyetler için Arapça çevirilerin yapılması gerekiyor. Tercüme işinin her alanında yer alan BorDo Tercüme, bu yoğun talebe kayıtsız kalmayarak profesyonel Arapça çeviri kadrosu oluşturmuştur.

Arapça Çeviri Hizmetimiz

Ekonomik, sosyal, kültürel faaliyetlerin her alanında önemli bir gereklilik olarak ortaya çıkan Arapça metinlerin çevirisi hizmetimiz mektuplardan sözleşmelere, tanıtım broşürlerinden hukuki metinlere, bilimsel makalelerden ekonomik forumlardaki bildiri ve konuşma metinlerine kadar çok geniş yelpazeye sahiptir. Ekonomi, ticaret, finans, askeri ve savunma sektörü, mühendislik faaliyetleri, bilimsel çalışmalar BorDo Tercüme Arapça çeviri hizmetinin kapsamına girmektedir. Metin çevirilerinin yanı sıra bilimsel toplantılar, iş görüşmeleri gibi farklı platformlarda sümultane ve ardıl çeviri hizmetlerimizi de gizlilik ve müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı olarak gerçekleştiriyoruz.

Uzman Kadro, Profesyonel Tercüme

Çeviri konusunun önemini ve hassasiyetini göz önünde bulunduran BorDo Tercüme, bu doğrultuda uzman bir kadro oluşturmuştur. Arapça çeviri hizmetini gerçekleştirmek için Arapça dil bilgisi yüksek düzeyde olan Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuş uzman çevirmen kadrosunu bünyemizde barındırıyoruz. Çevirmenlerin sadece dil bilgisi değil birçok disiplinle ilgili genel bilgilere hakim olması da BorDo Tercüme olarak çevirmenlere yönelik belirlediğimiz kriterler arasında yer alıyor. Fakat çevirisi yapılan metinler hemen müşterilere teslim edilmiyor. Ana dili Arapça olan ve farklı alanlardaki metinlerle ilgili terminolojiye hakim uzman editörlerimiz çevirileri tekrar gözden geçiriyor. Bu sayede herhangi bir noksanlığa yer vermeden çeviriler müşterilere zamanında teslim ediliyor.