Türkçe Çeviri

Türk dilinin tarihini düşündüğümüzde, farklı dillere geçen türkçe kelimelerin varlığının sebebini anlayabiliriz. Kökeni Göktürkler’e kadar uzanan Türkçe, dünya nüfusunun 83 milyonu tarafından, anadil olarak konuşulmaktadır. Kullanılırlığı yüksek olan sosyal medya sitelerinde de Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır. Göçmen olarak ya da kişisel sebeplerle ülkemizde yaşayan yabancı nüfusu düşündüğümüzde, türk dilinin ve türkçe çevirinin yerini kavramak önemlidir.

BorDo Tercüme 2007 yılında kurulmuş bir şirket olarak, müşteri ve çevirmen ağını beş kıtaya yaymayı başarmıştır. İnternasyonel çeviri hizmetlerini, yüksek kalitede ve zamanında tamamlamak bu başarıda etken rol oynamaktadır.

BorDo Tercüme ailesi olarak müşterimizin dilediği dilden konuşmak bizim için önemlidir. Sizin yerinize, son teslim tarihlerini düşünmek, teslim edilecek işteki titizliğe önem vermek ve geniş açılı bir vizyon sunmak, verdiğimiz hizmetin kalitesini belirleyen özelliklerdendir.  Çevirmenlerimiz, türkçe dil bilincine sahip, konusunda uzman, disiplinli çalışmaya önem veren, teslim tarihine sadık, bilgi birikimi yüksek olan tercümanlardan oluşmaktadır.

Türkçe çeviri de dahil olmak üzere bir çok dilde hizmet sunan BorDo Tercüme ailesinin, KBRN İyi Uygulamalar ve Tecrübe Aktarımı Çalıştayındaki simultane çeviri, Bakan Çelik’in IFAD ve D-8 Genel Sekreterleriyle görüşmesindeki sözlü çeviri hizmetleri, son zamanlarda gerçekleştirdiği referanslardandır. Verdiğimiz hizmetin kalitesini, referans yorumlarımız doğrulamaktadır.

Çözüm sürecinizde BorDo Tercüme, teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda resmi ya da gayri resmi çevirilerde size bir tık uzaklıktadır. Yazılı-sözlü çeviri, tele/video konferans, yerelleştirme, redaksiyon ve editing, deşifre, masaüstü yayıncılık, altyazı çeviri ve yeminli tercüme, hizmetlerimiz dahilindedir.

Vizyon ve misyon prensiplerimiz gereği, alınan işte kalite garantisi sağlamak, teslim tarihine sadık kalmak, yenilikçi bakış açısı sunmak ve güvenilirlik siz müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalite standardını yükseltmek adına önem verdiğimiz konuların başında gelir. Bu bağlamda, projenin başında taahhüt ettiğimiz güvenilirlik adına, türkçe çeviriniz tamamlandıktan sonra, gizlilik politikamızı sürdürmekteyiz.

Çevirilerde hızlı davranmak ve tutarlı olmak adına “CAT” programını kullanmaktayız. Programın  Türkçe açılımı, bilgisayar destekli çeviri olarak açıklanabilir.

Her konuda detaylı ve titiz bir sonuca ulaşmak istiyorsanız, en yakın yardımcınız, BorDo Tercüme ailesi olacaktır.