DEŞİFRE NEDİR ?

Diğer ismi transkripsiyon olan deşifre hizmeti görüntü ve ses içeren kayıtlardaki konuşmaların yazılı hale getirilmesi işlemine verilen addır. Deşifre, röportajlar, söyleşiler, konferanslar, forumlar, sunumlar ve paneller gibi sosyal etkileşimli değişik amaçlarla yapılan toplantılarda alınan kayıtların çözümlenmeleri ve ardından sistematik olarak yazıya dökülmeleri ile gerçekleştirilir.

DEŞİFRE ZAMANDAN TASARRUF SAĞLAR

Görüntü ve ses kayıtlarının yazıya dönüştürülmesi birçok açıdan kolaylık sağlar. Video kayıtlarının içerisindeki sunumların yazıya dökülmesinin ardından okuma hızı daha fazla olacağından video sürecinden daha kısa bir zamanda bilgilerin kontrol edilerek gerekli olanı almak ve paylaşabilmek açısından önemli bir kolaylıktır. Deşifre aynı zamanda kendi seminerinizden alınan kayıtlarda ifadelerinizdeki akışkanlığı artırmak ve kendi sunumunuzla ilgili zenginliği pekiştirmek amaçlı da kullanılır. Ses veya video kaydının içerisinde bir bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda o kaydı baştan sona dinlemeniz gerekmez, işinize yarayacak olan ilgili bölümü hemen bulabilmeniz mümkün hale gelir.  Toplantıda aldığınız notları yöneticilerinizle veya çalışanlarınızla yazılı olarak paylaşabilmek ve imzaya hazır hale getirmek mümkün hale gelir.

ÖĞRENCİ VE AKADEMİSYENLER İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR..

Deşifre hizmetimiz, kayıtlarınızı hızlı bir şekilde deşifre ederek size en kısa zamanda ulaştıran firmamız tarafından akademik çalışmalarda, öğrencilerin sunumlarında, seminer, kongre ve toplantılarda farklı görsel ve sesli kayıtların içerisinden ağız ve şiveler ile de istenirse uyum içinde çalışarak destek verici katkılarda bulunur.  Konusunda uzman ve deneyimli kadromuz talep ettiğiniz formatın yapısına göre düzenlemiş olduğu deşifreleri size ulaştırmak için hızlı ve profesyonel çalışır.

SES VE VİDEO KAYITLARININ DEŞİFRESİ HİZMETİ, ALT YAZI EKLEME, OLUŞTURMA, YERLEŞTİRME

Talk Showlar, belgesel filmler, sunumlar, radyo yayınları, söylevler, röportajlar post cast ‘ ler video ve ses kaydı yapılmış olan tüm kayıtlarda yaptığımız deşifre hizmetimizi istediğiniz bir videonun zaman kodlamasını yaparak alt yazı ve çeviri hizmetleri de vermekteyiz.

Deşifre hizmetlerimiz içinde, time coding yani zaman kodlaması, altyazı yerleştirme ve altyazı oluşturma, dosyalarınızı istenen formata göre hazırlama, tüm video ve ses kayıtlarının yazılı hale getirilerek deşifre edilmeleri de bulunur.

Hazırlamış olduğumuz deşifre kayıtlarını seçiminize bağlı olarak istenirse internet üzerinden ya da basılı olarak verebilmekteyiz. Fiyat teklifi için ofisimiz telefon numarasından bizi arayınız.