Redaksiyon ve Editing Nedir ?

Redaksiyon ve editing günümüzde tüm firmaların ihtiyaç duyduğu işlemler arasında yer almaktadır. özellikle medya ile ilgilenen firmaların, medya ve tanıtım metinlerini en iyi hale getirebilmeleri ve estetik bir dokunuş kazandırabilmeleri adına redaksiyon ve editing işlemlerine gerek duyulmaktadır. Firmamız bu anlamda yalnızca medya firmalarına değil, tüm yayıncılık ile ilgilenen kuruluşlar ve şirketlere de oluşturulan metinleri ya da kitapları, redaksiyon ve editing işlemi sağlamaktadır. Bu sayede firmaların içeriklerinin düzenlenmesi, kelime hatalarının giderilmesi ve metinlerin daha anlamlı hale gelmesine yardımcı olan firmamız, dil kuralları çerçevesinde eserleri düzenli hale getirmektedir.

Yayınların Düzenlenmesi  Hizmeti

Firmamız tarafından oluşturulan redaksiyon ve editing işlemlerinde firmalara öncelikli olarak yayınları düzenleme işlemleri sağlanmaktadır. Akademik makaleler, yayınevlerine gönderilen kitap veya yayın taslakları, kurumların tanıtım yazıları ve diğer tüm yazım işlemleri noktasında, oluşturulan metinlerin düzenlenmesi ve daha estetik bir hale getirilmesi adına uzman kadrosu ile birlikte hizmet veren firmamız, dili en etkili şekilde kullanarak, içeriklerin daha kaliteli olabilmesi adına düzenlemeler yapmaktadır. Redaksiyon ve editing noktasında, firmaların istekleri doğrultusunda metinlerini yeniden şekillendiren çalışanlarımız, aynı zamanda ana dilde kontroller yaparak metinleri asıl dillerine en uygun şekilde çevirmek adına hizmet vermektedir. Ana dillerindeki telaffuzlarını bozmadan metinleri düzenleyen kadromuzda, birbirinden farklı dillere hakim pek çok birey çalışmaktadır.

Kelime ve Metin Yapısı Dışında Bütüne Yönelik Düzeltme

Firmamız tarafından, alınan metinlerin redaksiyon ve editing işlemleri en küçük ayrıntısına kadar yapılırken ve kelime kullanımına dikkat edilirken, aynı zamanda genel anlamda metinlerin bir bütün oluşturması adına paragraf ve cümle bütünlüklerine de dikkat edilerek yeniden düzenlenmektedir. Bu noktada hem metinlerin daha iyi hale gelmesine hem de anlaşılır olmasına yardımcı olan firmamız, pek çok metin ve düzenleme işlemlerinden özelden genele doğru hareket ederek metinlerin genel bütünlüğünün sağlanması adına hizmet vermektedir. Anlatım bozukluklarından, metin yanlışlıklarına, yanlış kelime telaffuzuna ve dil bilgisi kurallarına uyumsuzluğa kadar pek çok anlamdan yeniden tasarlanmasına yardımcı olan redaksiyon ve editing işlemi, yaptığı işe değer veren tüm firmalar tarafından dikkat edilmesi gereken bir konudur.