BorDo Tercüme Dil Hizmetleri; Profesyonel Çeviri

BorDo Tercüme Dil Hizmetleri uzmanlık alanlarında teknik çeviri, tıbbi çeviri, akademik çeviri, hukuki çeviri, finansal çeviri, taşımacılık sektörü, medikal çeviri, edebi çeviri, simultane çeviri hizmetleri bulunmaktadır. Teknik çevirilerin büyük kısmını şartnameler, teknolojik metinler, kullanım kılavuzları, patentler, sektörlere ait raporlar ve bilgiler oluşturmaktadır.

Teknik Çeviri Nedir ?

Teknik belgelerin çevirisi alanlarında uzman kişiler için yapılır. Tercüme büromuzda teknik belgelerin diğer dillere çevirileri için mühendislik, mimarlık, hukuk, tıp ve ya devlet işleri konularında ve diğer alanlarda yeterli bilgiye sahip çalışma arkadaşlarımız ile titiz bir şekilde çalışmaktayız. Konu insan ve ya hayvan sağlığı olduğunda doktor ve veteriner tercümanlarımız ile hizmet sunarken konu akademik bir belgenin çevirisi olduğunda akademisyen tercümanlarımız devreye girmekte ve profesyonel olarak çevirileri gerçekleştirmekteyiz.

Teknik çeviri yaparken kelimelerin tercümeye konu olan sektör dışında diğer sektörlerde çok daha farklı anlamlar taşıyabileceğini dikkate alarak özel terminoloji listelerinden yararlanırız. Yapılan teknik terim hatasından dolayı metnin bilimsel ve teknik olarak değer kaybetmesi, çeviri yapılan dildeki anlamını karşılayamaması ve tercümenin başarısız olması durumlarını çalışmalarımızla ve işimize verdiğimiz önemle ortadan kaldırıyoruz. Bizim için önem arz eder bir diğer konu ise gizliliktir. Müşterilerimizin belgeleri BorDo Tercüme’ de koruma altındadır. Çalışanlarımızın tümüyle bilgilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmaması hakkında sözleşmeler imzalarız. Bunun dışında müşterilerimizle de gizlilik protokolleri imzalarız.

Çalışmalarımızı yürütürken iş akışında önceliğimiz teknik çevirisi yapılacak olan belgedeki terimlerin belirlenmesidir. Müşterilerimiz için özel terim kaydı oluştururuz. Çeviri başlamadan terimler için müşteri ile terminoloji konusunda mutabık olmak bizim için önemlidir ve çevirinin yapılacağı dilde terimlerin konuya tabi sektörle ilgili karşılığı varsa müşteri terim kayıtları güncellenir. Sektöre ve müşteriye özel teknik terim belleklerimiz ile hizmeti beklenenden daha kısa bir sürede ve en iyi şekilde sunmaktayız.

BorDo Tercüme Hizmetlerinde bu zamana kadar verilen hizmetlere referans olarak Avrupa Birliği ile Türkiye Bakanlıkları arasında yürütülen projeler, küresel boyutlarda satışı yapılan ürünlerin farklı dildeki kullanım kılavuzları, uluslararası faaliyetlerde bulunan inşaat firmalarının proje parça listeleri, reklam ve tanıtım sektörlerindeki ve farklı birçok sektördeki hizmetlerimizi gösterebiliriz. Teknik tercümeleriniz için en iyi, başarılı ve güvenilir hizmeti arıyorsanız BorDo Tercüme Dil Hizmetlerine (+90 312) 417 86 08 numaralı telefondan, info@bordotercume.com ve Güneş Sok. No: 1/4 Şili Meydanı Çankaya adreslerinden iritibat kurabilirsiniz.