Simultane Çeviri 

Simultane çeviri dil ve kültür açısından anında olarak iletimini yapılmasının tek yoldur. Bu simultana çeviri alanı çok büyük bir çaba ve üstün derecede beceri ve profesyonellik gerektirmektedir. Bu yüzden ise çok azınlıkta bir kısım simultane tercüme yapabilmektedirler zorluğundan dolayı. Simultane çeviri öncelik olarak asıl amacı ise hızlı bir şekilde dönüt sağlayabilmek ve  iletişim için hedeflenmiş bilimsel kongreler satım toplantısı eğitim semineri, tur gezisi ve ya da resmi ziyaretler gibi benzeri etkinlikleri tercih etmektedir.

Simultane Çeviri Nedir Nasıl Yapılır ?

Firmamız yetkin olarak çeviri kabinlerinde bulunmuş olan çevirmenler ile anlık orada geçen konuşmayı dinler ve ivedi bir şekilde geri dönüt yaparak iki kişi arasında iletişimin kopmamasını sağlar. Eğer ki orada çok dilden insan var ve birbirine çevrilecek ise her bir dil için o kadar sayıda kabin bulunmaktadır. Her bir kabinin sinyalleri uygun olan verici tarafında yönlendirilmiştir. Katılımcıların her biri bu kulaklıklar sayesinde çevrilen konuşmaları dinleyerek tepki verebilir. Ve verilen o tepkinin sahibine yine uygun olan dile göre kabinlerdeki çevirmenler tarafından uygun bir şekilde çevrilerek iletişimin kopmaması ve olumlu bir şekilde ileri gitmesi sağlanır. Tüm katılımcılar bu çevirileri kulaklık ile dinlerler. Çeviri sırasında katılımcıların kullanmış olduğu kulaklıklar tamamen kablosuzdur. Bu sayede ise kablolar birbirine dolandı derdi kalmış olmakta olup çeviriyi çok kolay bir hale getirmek sağlanmaktadır. Oturumu sınırlayan engelleyen bütün olası durumları ortadan kalkmış olur.

Hem ekonomik çeviri hem de yüksek standartlı sonuçlar !

BorDo Tercüme firmamız ile bu zaman kadar ki bir çok gerçekleştirmiş olduğumuz organizasyonu  başarılar ile tamamlar. Bu zamana kadar başarı ile yaptığımız işlerden dolayı fazla bir deneyime ve bunun getirmiş olduğu fazla ve haklı olan özgüveni bulundurmaktayız. Bu zamana kadar yaptığımız  bu başarılardan ötürü ise fazlası ile deneyime sahip, fazlaca kazandığımız birikime sahip iken fazla kaliteli ve yüksek standartlı sonuçlar içerikler yapmayı temin ederiz. Bütün bunları sağlarken de bütçenize uygun olan bir sistem belirleriz. Simultane çeviri için tercümanlarımız için bilgi edinebiliriz.