Yazılı İletişimin Önemi

Yazılı iletişim, gerek kurumlar arası gerekse bireyler arası etkileşimlerde önemli bir yer tutar. Tarihte yazının kullanılmaya başlandığı dönemden bu yana insanlığı doğru bir yöntem ile araştırabilmek, bilimin takibini yapabilmek,  günümüzde bireylerin insanlık tarihine dair fikir yürütebilmelerine olanak sağlayan tek olgu yazıdır. Yazının temel anlamını dolduran bu tanımın yanında etkisi azımsanmayacak kadar önemli olan birkaç mühim anlamı daha vardır.  Yazıya olan ihtiyaçlarımız bazen gündelik isteklerimiz doğrultusunda ortaya çıkar bazen ise iş hayatımızda olmazsa olmazımızdır. Yazı, hayatımız içerisinde ikinci bir kişi ile kendi dilimizde veya farklı diller ile iletişim kurduğumuz ve vazgeçilemeyecek bir araçtır.

Dil Farklılıkları Artık Engel Değil..

Farklı coğrafyalarda farklı ses, harf dizilimi ve cümle yapılarına sahip olan konuşma dilleri, farklı toplumların üyesi olan bireyler ile temasın zorlaşmasına hatta ortadan kalkmasına neden olabiliyor. Kültürel çeşitliliğin çok olduğu küresel dünyayı düşündüğümüzde bu durumun aslında bir sorun olmadığını da bilimsel yöntemler vasıtası ile bu durumun nasıl aşılabileceği daha rahat tespit edilebiliyor. Yazılı çeviri uzun yıllardır tüm ülkelerde insanlığın yaygın olarak tercih ettiği ve kullandığı bir eylemdir. İki kültürün anlaşabilmesi yazılı çeviri sayesinde olanak bulur. Örneğin Roma’da çıkan ilk gazete örneklerine dair gerekli tüm bilgiler bugün iletişim fakültelerinde ders konusu olabiliyorsa bunun tek olanağı çeviridir.

Yazılı Çeviri Sorumluluğu

Yazılı çeviri alanında hizmet vermek belirli bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Metin çevirilerinde etkin bir kontrol sürecinin uygulanması gerekmektedir. BorDo Tercüme olarak bu etkin kontrol sürecini yazılı çeviri metinlerimize uyguluyoruz. Metin çevirisi sonrasında iki ayrı başlıkta yaptığımız editör kontrolü sonrasında isteğiniz doğrultusunda dilediğiniz tarihte metinlerinizi size çevrilmiş olarak gönderiyoruz. Yeminli tercüman kadromuz ile tüm dillerde çeviri yapmaktayız.

İşiniz ile ilgili bir çeviriye ihtiyacınız varsa, web sitenizdeki bir bölümü ya da web sitenizin tamamı farklı bir dilde olacaksa, yurt dışında ticaret yapacaksanız ve bunlar ile ilgili verileri tercüme ettirmek istiyorsanız BorDo Tercüme olarak profesyonel kadromuz sayesinde sizlere yardımcı olacağız.